Tidligere AKTIVITETER
FREM DAG 2017 19-04-2017
så er alle ved at være klar til indmarch
FREMDAG 2017 d. 1. april i Paaruphallen 02-03-2017
Velkommen til FREM-dagen 2017
Vi glæder os til at se rigtig mange af foreningens medlemmer.
Mød op og vær med til at skabe festlige rammer for de hold der skal give opvisning.

I år er vores gennemgående tema i forårsopvisningen
"FILM OG FILMmusik"
 
Udsmykningen i hallen er herefter og holdene har indflettet noget fra temaet i deres opvisningsserier.
Læn jer tilbage og nyd de næste timer.

Har du indstillet din ”Den Gyldne FREM’er”
”Den Gyldne FREMer” er en vandrende hædersbevisning i form af en håndsmedet, guldbelagt gymnast, fremstillet i 1988 af FREM´s tidligere hovedformand Kaj Ditlev Petersen.
”Den Gyldne FREMer” tildeles et medlem af gymnastikforeningen, der i løbet af sæsonen, på en særlig måde, har gjort sig fortjent til at blive fremhævet som et godt eksempel eller for en særlig indsats.
Ved tildelingen af ”Den Gyldne FREMMER” bør det tilstræbes, at der bedømmes ud fra gymnastikforeningens helhedsinteresser. Begrundelsen for tildeling skal ske i forhold til den netop afsluttede sæson.
Foreløbigt program for dagen:
13.00 Fælles indmarch.  Velkomst og uddeling af ”Den Gyldne FREM’er” og ”Den Frivillige FREM‘er” samt 3 – 5 og 8 årsnåle
13.25
 
Showdance 7.-10.kl. - Sct. Hans Skole
Pernille J
13.35
 
Turbospringtøser 3. kl. og opefter - Sct. Hans Skole
Anne Sofie, Ronja, Christian og Mads
13.45 Ball-stik
Stine og Hanne
13.55
 
Puslingemix 4-6 år - Sct. Hans Skole og Vestre skole
Pernille M, Krestine, Amanda, Kristine, Viktoria, Victoria, Eva og Iben
14.05
 
Turbodrenge Sct. Hans
Karen, Andreas, Kristoffer, Rebecca
14.15  Turbospringtøser 0.-2. kl. - Sct. Hans Skole
Anne Sofie, Ronja, Christian og Mads
14.25 Lørdagsholdet
14.35 Fælles Instruktørserie
 
14.45 Springmix 4. kl. og opefter - Sct. Hans Skole
Helle, Karen og Kristoffer
15.00
 
Gymnastik/Dansepiger - Sct. Hans Skole
Louise, Simone,
15.10
 
Showdance 4.-6. kl. – Sct. Hans Skole
Pernille J
15.20 Turbodrenge og piger - Vestre Skole
Sisse, Regina, Zennie og Lars Ole
  Spring/rytmepiger 0.-3. kl. - Vestre Skole
Sisse, Regina, Zennie og Lars Ole
15.40
 
Samlet Familie hold - 2 x Sct. Hans Skole + 1 x Vestre skole
Julie, Jane, Amanda og Mia
15.50 Rytmepiger 0.-3. kl.  Sct. Hans skole
Simone og Louise
16.00
 
Fælles udmarch
Gymnastikforeningen FREM Odense | CVR 32231241