FOTO FREM-DAG 2016 12-04-2017
Foto fra dagen kan ses under Galleri HER
FREM-dag 2016 17-03-2016
Velkommen til FREM-dagen 2016
Vi glæder os til at se rigtig mange af foreningens medlemmer.
Mød op og vær med til at skabe festlige rammer for de hold der skal give opvisning.

I år er vores gennemgående tema i forårsopvisningen
”Melodi Grandprix”
 
Udsmykningen i hallen er herefter og holdene har indflettet noget fra temaet i deres opvisningsserier.
Læn jer tilbage og nyd de næste timer.

Har du indstillet din ”Den Gyldne FREM’er”
”Den Gyldne FREMer” er en vandrende hædersbevisning i form af en håndsmedet, guldbelagt gymnast, fremstillet i 1988 af FREM´s tidligere hovedformand Kaj Ditlev Petersen.
”Den Gyldne FREMer” tildeles et medlem af gymnastikforeningen, der i løbet af sæsonen, på en særlig måde, har gjort sig fortjent til at blive fremhævet som et godt eksempel eller for en særlig indsats.
Ved tildelingen af ”Den Gyldne FREMMER” bør det tilstræbes, at der bedømmes ud fra gymnastikforeningens helhedsinteresser. Begrundelsen for tildeling skal ske i forhold til den netop afsluttede sæson.
PROGRAM FOR FREM-DAGEN 2016 17-03-2016
INFO TIL GYMNASTERNE:
12.15 Mødetid og omklædning
12.45 Opstilling til fælles indmarch (i hal 2)

GRUPPEBILLEDER: EFTER HVERT HOLDS OPVISNING BLIVER HOLDET FOTOGRAFERET. Det foregår i Hal 2

Hvis man ønske at købe gruppebilleder aftales dette med fotografen.
 
13.00 Fælles indmarch.  Velkomst og uddeling af ”Den Gyldne FREM’er” og ”Den Frivillige FREM‘er” samt 3 – 5 og 8 årsnåle
13.25
 
Små Rytmepiger 5-7år - Vestre Skole
Amanda, Mia og Stine
13.35
 
Turbodrenge 6-9 år - Sct. Hans Skole
Freja, Helle, Asta og Rebecca
13.45 Showdance 7.-10.kl. - Sct. Hans Skole
Pernille J
13.55
 
Ball-stik
Stine og Hanne
14.05
 
Gymnastik/Dansepiger - Sct. Hans Skole
Louise, Simone, Gunilla, Anna Kathrine og Maria
14.15 Samlet Mor/far-barn hold - 2 x Sct. Hans Skole + 1 x Vestre skole
Freja, Julie, Amanda og Mia
14.25 Turbospringtøser 0.-2. kl. - Sct. Hans Skole
Anne Sofie, Ronja, Helle, Thomas og Mads
14.35 Spring/rytmepiger 0.-3. kl. - Vestre Skole
Sisse, Maria P, Regina, Christine og Pernille S
14.45 Instruktørserie
Amanda og Louise
14.55
 
Rytmepiger 0.-3. kl. -Døckerslundsvej
Simone og Maria C
15.05
 
Turbospringtøser 3. kl. og opefter - Sct. Hans Skole
Anne Sofie, Ronja, Helle, Thomas og Mads
15.15 Turbodrenge 5-9 år - Vestre Skole
Sisse, Maria P, Regina, Pernille S og Christine
15.25 Puslingemix 4-6 år - Sct. Hans Skole
Louise og Simone
15.35
 
Showdance 4.-6. kl. – Sct. Hans Skole
Pernille J
15.45 Springmix 4. kl. og opefter - Sct. Hans Skole
Helle, Maria P, Freja, Asta, Rebecca
16.00
 
Fælles udmarch
ALLE TIDER ER CA. TIDER. DER KAN OPSTÅ FORSINKELSER wink
 
Gymnastikforeningen FREM Odense | CVR 32231241