FREMdag 2015 16-01-2015

Vi afslutter sæsonen med: FREMDAGEN lørdag d.21.3.2015 i Påruphallen.
Sæt X i kalenderen så I ikke går glip af denne fælles opvisnings - eftermiddag, der byder på masser af gymnastik, hygge og bl.a. uddeling af 3 – 5 og 8 årsnåle, samt to vandrende hædersbevisninger ”Den Gyldne Frem’er og Den Frivillige Frem’er. 

Velkommen til FREM-dagen 2015. Vi glæder os til at se rigtig mange af foreningens medlemmer
Mød op og vær med til at skabe festlige rammer for de hold der skal give opvisning

I år er vores gennemgående tema i forårsopvisningen
”HELTE OG HELTINDER”
                       
 Udsmykningen i hallen er herefter. Holdene har indflettet noget fra temaet i deres opvisningsserier.
Læn jer tilbage og nyd de næste timer
 
Har du indstillet din ”Den Gyldne FREM’er”
”Den Gyldne FREMer” er en vandrende hædersbevisning i form af en håndsmedet, guldbelagt gymnast, fremstillet i 1988 af FREM´s tidligere hovedformand Kaj Ditlev Petersen.
 ”Den Gyldne FREMer” tildeles et medlem af gymnastikforeningen der i løbet af sæsonen, på en særlig måde, har gjort sig fortjent til at blive fremhævet som et godt eksempel eller for en særlig indsats.
Ved tildelingen af ”Den Gyldne FREMMER” bør det tilstræbes, at der bedømmes ud fra gymnastikforeningens helhedsinteresser. Begrundelsen for tildeling skal ske i forhold til den netop afsluttede sæson.

PROGRAM FOR FREM-DAGEN 2015 04-03-2015
INFO TIL GYMNASTERNE:
12.15 Mødetid og omklædning
12.45 Opstilling til fælles indmarch (i hal 2)
GRUPPEBILLEDER: EFTER HVERT HOLDS OPVISNING BLIVER HOLDET FOTOGRAFERET. Det foregår i Hal 2

Opvisningsprogram FREM-dagen
13.00 Fælles indmarch.  Velkomst og uddeling af ”Den Gyldne FREM’er” og ”Den Frivillige FREM‘er” samt 3 – 5 og 8 årsnåle
13.25
 
Små Rytmepiger 4 -6 år, Vestre skole
Mia E. Stine S. Mia S. Anita
13.35
 
Spring/rytmepiger 0. -3. kl, Vestre skole
Jane, Maria P. Christine, Pernille S.
13.45 Turbodrenge 6 – 9 år, Sct. Hans Skole
Helle K. Karen, Rebecca J.
13.55
 
Samlet Far/mor-barn hold, Sct. Hans og Vestre skole
Julie, Randi, Jane, Amanda, Mia s. Stine S.
14.05
 
Instruktør-serie, samlet instruktør hold
Helle K. Karen
14.15 Show Dance 7. -10. kl. Sct. Hans skole
Pernille J.
14.25 Turbospringtøser 0. – 2. kl. Sct. Hans skole
Anne Sofie, Helle K. Jonas, Thomas
14.35 Gymnastik/danse piger 5 – 7 år, Sct. Hans skole
Karen, Louise, Anna Kathrine, Maria N. Asta
14.45 Rytmepiger 1.-3. kl, Sct. Hans skole
Maria C. Simone
14.55
 
Turbodrenge 5 -7 år, Vestre skole
Randi, Rebecca P. J. Regina, Christine, Pernille S.
15.05
 
Turbospringtøser 2. kl og opefter, Sct. Hans skole
Anne Sofie, Helle K. Jonas, Thomas
15.15 Puslinge Mix 4 – 6 år, Sct. Hans skole
Louise, Simone, Anna Kathrine, Maria, Asta
15.25 Ball-stik, DHG og FREM, Vestre skole
Hanne, Stine
15.35
 
Show Dance 4. -6. kl, Sct. Hans skole
Pernille J.
15.45 Spring Mix 4. kl og opefter, Sct. Hans skole
Helle K. Karen, Jane, Maria P.
16.00
 
Fælles udmarch
 
Alle tider er ca. tider.
 
Gymnastikforeningen FREM Odense | CVR 32231241